Włókno węglowe i klimatyzacja

Włókno węglowe i klimatyzacja

2,86 / 7 głosów

Wielu z nas musiało od czasu do czasu zmieniać rodzaj klimatyzacji w domu, aby uzyskać odpowiednią wilgotność powietrza. Proces ten składa się z kilku elementów, z których jednym jest zmiana systemu klimatyzacji.

Krótko mówiąc, włókno węglowe to przepuszczające powietrze włókna dielektryczne. Oznacza to, że podczas przedmuchiwania kanałów wywiewnych zachodzi zjawisko kondensacji, polegające na przewodzeniu ciepła pomiędzy temperaturą powietrza wywiewanego kanałem a temperaturą powietrza w pomieszczeniu. Proces ten odbywa się na zasadzie nadsubtelnego rozprowadzania ciepła pomiędzy powietrzem, które jednocześnie jest wydmuchiwane kanałem do pomieszczenia. Zjawisko kondensacji występuje również, gdy powietrze jest podgrzewane przez grzejniki lub pompy ciepła.

Podstawowym rodzajem klimatyzacji z włókna węglowego jest klimatyzacja z pompą ciepła z przepływem wody, ponieważ w tego typu systemie pompa ciepła przekształca promieniowanie cieplne z grzejników na ciepło w systemie centralnego ogrzewania. Niektóre z tych klimatyzatorów mają nawet system odświeżania wody, dzięki czemu powietrze pompy ciepła jest wolne od kondensacji.

Kolejnym ważnym elementem przy wyborze systemu klimatyzacji jest jego montaż w danym pomieszczeniu. W powyższym przypadku interesuje nas zastosowanie włókien węglowych oraz systemów przewodzenia ciepła przez powietrze, które pozwalają na bezpośrednie przenoszenie ciepła do wnętrza. W tym przypadku jedyną wymaganą wymianą ciepła jest wymiana ciepła przez powietrze, a system pompy ciepła z przepuszczającą powietrze z włókna węglowego może być z powodzeniem stosowany również w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.

W przypadku pomieszczeń połączonych przy grzejnikach generowane jest suche ciepło. Ograniczeniem wydajności jest tutaj sprawność grzejnika i ilość grzejników oczywiście trzeba je odpowiednio dobrać aby grzejnik był sprawny a instalacja nie sprawiała problemów. Dodatkowo warto wiedzieć, że przy zastosowaniu wysokiej klasy promiennika ciepła o małej dyspersji ilość ciepła oddawanego do powietrza wewnętrznego jest minimalna.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *